Ekologický čistič KATEPAL K-10 (mechstop)

asfaltovy-stresni-sindel-katepal-k-10KATEPAL K-10 je účinný a ekologický způsob, jak odstranit růst mikroorganismů (např. řasy a lišejníky) z povrchu různých materiálů. Tento produkt také odstraňuje vlákna mycelií, a proto může být použit k zabránění jejich růstu. Je zcela ekologický a nepoškozuje spodní konstrukce, květinové záhony nebo jiné výsadby. 
POUŽITÍ:

Vhodný pro většinu střešních a fasádních materiálů. Nepoškozuje povrchy, a proto může být použit např. na omítky, dřevo, kámen, asfalt, betonové a plastové povrchy. Typické aplikace zahrnují: střechy, terasy, balkóny, stěny, dlažby, podezdívky, zdi a zahradní nábytek.

PODMÍNKY PRO APLIKACI A PŘÍPRAVA POVRCHU:

KATEPAL K–10 pracuje při teplotě vyšší než 10 °C, přičemž efekt se stává mnohem účinnějším se zvyšující se teplotou. Silné a přímé sluneční záření může naopak způsobit, že se výrobek rychle odpaří, čímž se výrazně sníží jeho účinnost.
Přípravek se nedoporučuje používat, pokud se předpokládá, že bude v noci mrznout nebo před blížícím se deštěm. Před použitím výrobku byste měli odstranit všechen snadno odstranitelný porost a vyčistit povrchy citlivým ošetřením pomocí kartáče.

APLIKACE:

Produkt je připraven k použití a nedoporučuje se jej ředit. KATEPAL K-10 lze aplikovat pomocí konve s rozprašovačem nebo postřikovačem. Pro velké plochy je doporučen nízký tlak rozprašování. Plocha k ošetření musí být před aplikací suchá. Následně postříkejte porost prostředkem KATEPAL K-10 tak, aby byl zcela mokrý. Rozsáhlejší porost by měl být ošetřen 2-3krát zhruba každé 2-3 týdny. Nedoporučuje se provádět aplikace, pokud se očekává déšť v příštích několika hodinách. Je-li porost mokrý, přípravek nebude tak účinný. Doba trvání akce závisí na velikosti porostu, který se ošetřuje.

PO OŠETŘENÍ:

Prostředek účinkuje, pokud porost hnědne. Následné ošetření povrchu (opláchnutí/vyčištění) není obvykle nutné v případě, že je porost malý, tak k jeho odstranění dojde pomocí povětrnostních vlivů. Silnější vrstvy je nutné opláchnout zahradní hadicí, vysokotlakým čističem a/nebo jemně pomocí kartáče. Vysokotlaký čistič se nesmí používat na asfaltové střešní krytiny se zrnitými povrchy.

SPOTŘEBA A VYDATNOST:

Vegetace Spotřeba/Vydatnost Počet ošetření Trvání akce
 Řasy 1 dl/m2
cca 50 m2 / 5 l kanystr
1 1-6 dní
 Lišejníky a podobné (menší)
1-2 dl/m2
cca 25-50 m2 / 5 l kanystr
2 3-5 týdnů
 Lišejníky a podobné (hojné)  2-3 dl/m2
cca 15-25 m2 / 5 l kanystr
3 5-12 týdnů

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Teplota použití: vyšší než 10°C
Teplota skladování:                        vyšší než 0°C
Barva: čirá
Hodnota pH: 6,9
Balení: 5-ti litrový kanystr