Originální podkladové vrstvy KATEPAL Ultrabase (U-EL) a LiteBase 500

Výběr podkladové vrstvy je jedním z nejdůležitějších kroků při konstrukci celého střešního pláště, neboť je zcela zásadní z jakého materiálu je tato podkladová vrstva vyrobena a jak následně pod šindelem po dobu jeho životnosti pracuje. Originální podkladové vrstvy KATEPAL jsou vyrobeny z totožného materiálu jako šindele Super KATEPAL, tedy z SBS modifikovaného bitumenu ( doporučujeme se vyhýbat podkladovým vrstvám z oxidovaného bitumenu ), čímž je zaručena dokonalá skladba a materiály se navzájem nenarušují.

Podkladová lepenka KATEPAL UltraBase (U-EL 60/2200)

Originální podkladové vrstvy KATEPAL Ultrabase (U-EL) a LiteBase 500

Katepal UltraBase U-EL 60/2200 je hydroizolační podkladová pískovaná lepenka se samolepícími okraji. Tato nedifúzní  vrstva je vyrobena z SBS modifikovaného bitumenu s nosnou vložkou z netkané sklotextílie. Střední vrstvy jsou tvořeny SBS modifikovaným bitumenem na jejichž povrchu je jemný křemičitý písek. Na horní i spodní straně je samolepící okraj, který vytvoří dokonalý voděodolný spoj s předchozí položenou vrstvou.

Katepal UltraBase U-EL 60/2200 může být použita jako podkladová vrstva pod skládané střešní krytiny, hlavně bitumenové ( asfaltové ) SBS modifikované šindele. Lze jí také v případě instalace na dřevěný záklop použít jako spodní vrstvu do souvrství K-MS ( střední pás ) + K-PS ( vrchní pás ) pro střechy se sklonem do 12°.

 • dodává se v rolích návinu 15 x 1 m ( 15 m2 )
 • nominální tloušťka je 1,8 mm
 • nosnou vložkou této vrstvy je sklotextílie a střední vrstvy obsahují SBS modifikovaný bitumen
 • váha této vrstvy je 2,2 kg / m2
Originální podkladové vrstvy KATEPAL Ultrabase (U-EL) a LiteBase 500

Podkladová fólie KATEPAL LiteBase 500

Originální podkladové vrstvy KATEPAL Ultrabase (U-EL) a LiteBase 500

Katepal LiteBase 500 je hydroizolační fólie se samolepícími okraji. Tato nedifúzní  fólie je vyrobena z SBS modifikovaného bitumenu s nosnou vložkou z netkaného polyesteru. Vrchní vrstva výrobku je z černého nenasákavého polypropylenového rouna a na spodní straně je pevná výztuž z netkaného polyesteru, která působí na spodní straně jako ochranná vrstva proti kondenzaci. Na horní i spodní straně je samolepící okraj, který vytvoří dokonalý voděodolný spoj s předchozí položenou vrstvou.

Katepal LiteBase 500 může být použita jako podkladová vrstva pod skládané střešní krytiny, taškové krytiny, plechové krytiny a hlavně pod asfaltové šindele.

 • dodává se v rolích návinu 25 x 1 m ( 25 m2 )
 • nominální tloušťka je 0,65 mm.
 • nosnou vložkou je netkaný polyester a střední vrstvy jsou tvořeny SBS modifikovaným bitumenem
 • ve spodní vrstvě je pevná výztuž z netkaného polyesteru, které slouží jako ochrana proti kondenzaci
 • váha této této vrstvy je 0,5 kg / m2
Originální podkladové vrstvy KATEPAL Ultrabase (U-EL) a LiteBase 500

 • Obě podkladové vrstvy mají samolepící okraje, díky kterým se docílí maximální hydroizolace spojů. U obou vrstev jsou uvedeny jejich hrubé rozměry.
 • Pro výpočet potřebné plochy je tedy potřeba počítat se vzájemnými překryvy a také s určitým odpadem.
  V zásadě se pro výpočet potřebné plochy podkladové vrstvy používá jednoduchý propočet, a to 1,15-ti násobek čisté plochy střechy
  ( u složitějších střech s úžlabími až 1,20-ti násobek čisté plochy střechy ).
 • Při instalaci se doporučuje tyto vrstvy maximálně propnout a finální vrstvu ( šindel ) instalovat ihned po instalaci těchto podkladních vrstev.

Jedině v případě použití originálních podkladových vrstev dosáhnete maximální životnosti celého střešního pláště a taktéž Vám bude garantována maximální záruka 30 let.

Akce - Mansion
Produkty