Sibiřský modřín - ošetřující prostředky OWATROL

ThermoWood<sup>®</sup> - tepelně upravené dřevo - Ošetřující prostředky

 • Ve srovnání s většinou běžných měkkých dřevin, nebo s tlakově impregnovanou borovicí, má dřevo sibiřského modřínu mnohem lepší vlastnosti.

Výrobky ze Sibiřského modřínu lze použít ve venkovním prostředí bez jakékoliv povrchové úpravy. Nicméně pokud se Sibiřský modřín neošetřuje, nesníží to nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu, nevznikání větších než vlásečnicových trhlin a také stálobarevnost. S odstupem času povrch Sibiřského modřínu zešedne, začne drobně praskat a dojde u něj k mírnému povrchovému zvrásnění a příčnému průhybu. Na vodorovných plochách, které jsou více zatíženy povětrnostními vlivy a UV zářením, může s delším odstupem času docházet v případě neošetření čel (místo kde proniká do dřeva nejvíce vlhkosti) k jejich lokálnímu poškození.

Těmto přirozeným procesům stárnutí dřeva zabráníte pouze tím, že zamezíte působení UV záření a povětrnostních vlivů provedením vhodné povrchové úpravy námi doporučenými ošetřujícími prostředky OWATROL.

prislusenstvi-cz

OŠETŘUJÍCÍ PROSTŘEDKY

 • Nový nátěr na vodní bázi OWATROL AQUATHERM

  Jedná se o nový nátěr vyvinutý na základě původního nátěru OWATROL AQUADECKS®. Nový nátěr OWATROL AQUATHERM byl doplněn o aditivum a během testování v letech 2019 až 2021 dosáhl lepšího výkonu než jeho předchůdce. Nátěr OWATROL AQUATHERM má stejný základ a je možné jej používat i jako udržovací nátěr pro plochy původně ošetřené nátěrem OWATROL AQUADECKS®.

 • OWATROL NET-TROL (odstraňovač dřevní šedi)

  Pokud již máte zašedlé dřevo nebo chcete vzhled Sibiřského modřínu po nějakém čase obnovit, doporučujeme přípravek NET-TROL, který dřevo vyčistí a vrátí mu jeho původní jas.

 • OWATROL DILUNETT (odstranění starého nátěru)

  Máte-li dřevo s poškozenými staršími nátěry, použijte prostředek OWATROL DILUNETT pro odstranění starého nátěru. Prostředek DILUNETT odstraní až 8 vrstev starého nátěru při jednom použití. Poté proveďte jeho vyčištění, odmaštění a neutralizaci prostředkem NET-TROL a následně jej ošetřete nátěrem OWATROL AQUADECKS, který obnovenou a jasnou barvu vaší terasy či fasády dlouhodobě stabilizuje.

 • OWATROL PCD 91 (ošetření řezných ploch – čel)

  PCD 91 je konzervační prostředek na vodní bázi pro konzervaci otevřených řezných ploch (čel). Aplikací na otevřené řezy udrží PCD 91 dřevo celistvé a konzervované. PCD 91 se aplikuje rychle a jednoduše

Nátěr OWATROL AQUATHERM
(Nátěr je kompatibilní s nátěrem AQUADECKS®)
Odstín Cena bez DPH Cena s DPH Obrázek
Plechovka 1 l

odstín - HONEY
minimální změna odstínu ThermoWood®

Nátěr OWATROL AQUATHERM - odstín HONEY

Nátěr OWANTROL AQUATHERM - odstín HONEY
661 Kč 800 Kč ThermoWood® - tepelně upravené dřevo - Ošetřující prostředky
Plechovka 5 l 2 562 Kč 3 100 Kč
Plechovka 1 l

odstín - TEAK
mírně tmavší a načervenalý odstín

Nátěr OWATROL AQUATHERM - odstín TEAK

Nátěr OWANTROL AQUATHERM - odstín TEAK
661 Kč 800 Kč ThermoWood® - tepelně upravené dřevo - Ošetřující prostředky
Plechovka 5 l 2 562 Kč 3 100 Kč
Plechovka 1 l

odstín - GRAPHITE GREY
šedý odstín – vzhled patiny

Nátěr OWATROL AQUATHERM - odstín GRAPHITE GREY

Nátěr OWANTROL AQUATHERM - odstín GRAPHITE GREY
661 Kč 800 Kč ThermoWood® - tepelně upravené dřevo - Ošetřující prostředky
Plechovka 5 l 2 562 Kč 3 100 Kč

 

Dokumentace
Vydatnost:  5 m2 / litr - u prvotní aplikace ve dvou doporučených vrstvách, 10 - 12 m2 / litr při další údržbě.
Finální penetrační a přilnavý nátěr na vodní bázi s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo. Technický list
Jedná se o pigmentovaný nátěr na vodní bázi s příměsí alkydových a akrylových pryskyřic. Bezpečnostní list (na vyžádání)

 

Odšeďovač OWATROL NET-TROL Koupit na Cena bez DPH Cena s DPH Obrázek
Plechovka 1 l

 

E-shop Nátěr OWANTROL AQUADECKS - odstín GRAPHITE GREY

 

455 Kč 550 Kč odsedovac-owatrol-net-trol-thermowood-tepelne-upravene-drevo
Plechovka 2,5 l 909 Kč 1100 Kč

 

Dokumentace
Vydatnost:  5 - 10 m2 / litr - spotřeba se liší v závislosti na nanášení a struktuře povrchu Technický list
Odstraňovač dřevní šedi obnovuje přirozenou barvu dřeva, která je stejná v celém průřezu, odstraňuje špínu z povrchu a vrací dřevu jeho původní jas. Neobsahuje chlór a nepoškozuje vlákna. Bezpečnostní list (na vyžádání)
Tento prostředek doporučujeme také používat při pravidelné údržbě nátěrem AQUADECKS®. NET-TROL® velmi dobře odmastí, vyčistí a neutralizuje povrch dřeva a připraví jej ideálně na novou vrstvu obnovovacího nátěru OWATROL AQUADECKS®.
Odstraňovač nátěrů DILUNETT Koupit na Cena bez DPH Cena s DPH Obrázek
Plechovka 1 l

 

E-shop Nátěr OWANTROL AQUADECKS - odstín GRAPHITE GREY

 

455 Kč 550 Kč odstranovac-nateru-dilunett
Plechovka 2,5 l 909 Kč 1 100 Kč

 

Dokumentace
Vydatnost:  4 m2 / litr - spotřeba se liší v závislosti na stáří a struktuře povrchu. Technický list
Silný, vodou omyvatelný bezrozpouštědlový odstraňovač barev bez obsahu ředidla, který odstraní jakoukoliv olejovou barvu, barvu na alkydové bázi, lak i mořidlo na dřevo. Bezpečnostní list (na vyžádání)
Vhodný i při obnově dožívajícího nátěru, který je ve velmi špatném stavu (promeškaný interval údržby). Tehdy, když jsou v ploše místa stále funkčního nátěru a další jsou již značně zašedlá. Celou plochu je vhodné ošetřit prostředkem DILUNETT® a následně plochu sjednotit - vyčistit a neutralizovat prostředkem NET-TROL® (povinný krok). Takto je povrch ideálně připraven pro aplikaci nové vrstvy finálního nátěru OWATROL AQUADECKS®.
OWATROL PCD 91 Koupit na Cena bez DPH Cena s DPH Obrázek
Plechovka 300 ml

 

E-shop Nátěr OWANTROL AQUADECKS - odstín GRAPHITE GREY

 

306 Kč 370 Kč pixla-PCD-91
Plechovka 1 l 550 Kč 665 Kč

 

Dokumentace
Vydatnost:  5 - 7 m2 / litr - spotřeba se liší v závislosti na stáří a struktuře povrchu. Technický list
Aktuální vydatnost se bude lišit v závislosti na aplikační metodě, typu, struktuře, stáří a pórovitosti povrchu dřeva. Bezpečnostní list (na vyžádání)

Řezná plocha (čelo) je místo, kde do dřeva proniká nejvíce nežádoucí vlhkosti. Otevřené řezné plochy by měly být vždy ošetřeny konzervačním prostředkem OWATROL PCD 91, aby se pronikání vlhkosti zabránilo. OWATROL PCD 91 zajistí konzervaci řezné plochy a předejde praskání dřeva v oblasti řezných ploch (čel). Zároveň předchází pokračování praskání dále do plochy dřeva.

Konzervační prostředek OWATROL PCD 91 není finální povrchovou úpravou, je pouze konzervant řezných ploch (čel). Jeho vysoce penetrační schopnosti umožní proniknutí nanesené vrstvy do dřeva a konzervaci uvnitř. Po proschnutí, obvykle po 48 hodinách, by měla být aplikována finální povrchová úprava (doporučujeme nátěr OWATROL AQUADECKS®).

 

ThermoWood<sup>®</sup> - tepelně upravené dřevo Informace o ostatních produktech firmy OWATROL 
OWATROL je ucelený systém výrobků určených k renovaci a ošetření celé řady materiálů, a to jak k čištění, tak k jejich ochraně. OWATROL je také používán k ošetření a obnovení nových i narušených povrchů různých materiálů (dřevo, plast, kámen, sklolaminát, břidlice, rezavý kov a jiné).

Produkty